Bluetooth Kulaklık

- Nov 08, 2019-

Bluetooth kulaklık seti, ahizesiz kulaklıklı mikrofon setine Bluetooth teknolojisi uygulamaktır, böylece kullanıcılar rahatsız edici kablolardan kaçınabilir ve çeşitli şekillerde kolayca konuşabilir. Bluetooth kulaklığın çıkışından bu yana, mobil iş adamları için verimliliği artırmak için iyi bir araç olmuştur.

Bluetooth, düşük maliyetli, yüksek kapasiteli, kısa menzilli bir kablosuz iletişim özelliğidir. Bluetooth dizüstü bilgisayar, Bluetooth kablosuz iletişimine sahip bir dizüstü bilgisayardır. Bluetooth adının bir efsanesi vardır. MS 10. yüzyılda, İskandinav beyleri hegemonyaya karşı mücadele eder ve Danimarka kralı öne çıktı. Sürekli çabaları ile kanlı savaş durduruldu ve tüm taraflar müzakere masasına oturdu. İletişim yoluyla, prensler baltalarını gömer ve arkadaş olurlar. Danimarka kralı mavi erik yemeyi sevdiğinden, dişler Bluetooth kralı olarak bilinen mavi renkte boyanır, böylece Bluetooth iletişim ile eşanlamlı hale gelir. Bugün, binlerce yıl sonra, yeni kablosuz iletişim özellikleri tanıtıldığında, insanlar bunu adlandırmak için Bluetooth kullandı.    1995 yılında Ericsson ilk olarak Bluetooth konseptini önerdi. Bluetooth özelliği mikrodalga bandında çalışır ve saniyede 1 Mbayt iletim hızına ve maksimum 10 metre iletim mesafesine sahiptir; bu, iletim gücünü artırarak 100 metreye ulaşabilir. Bluetooth teknolojisi dünyaya açık, küresel ölçekte iyi bir uyumluluk ile dünya düşük maliyetli bir görünmez Bluetooth ağı ile entegre edilebilir.

颜色

Bluetooth kulaklık özellikleri: HSP, HFP, A2DP

 

Bluetooth kulaklık alımı gelince, birçok cep telefonu ve kulaklık markası nedeniyle, tüketiciler için en sıkıntılı olan cep telefonları ve Bluetooth kulaklıklar arasındaki uyumluluktur. Üretici, Bluetooth kulaklığın üç özelliğe sahip olduğunu belirtti: HeadsetPro dosyası (HSP), HandfreeProfile (HFP) ve A2DP. HSP, cep telefonu (cep telefonu) ile kulaklık arasındaki iletişim için gerekli temel işlevleri sağlar. HandfreeProfile (HFP), yalnızca cep telefonlarını Bluetooth kulaklık sabit arabanın ahizesiz kullanmadan kontrol etmek için kullanılan HeadsetPro dosyasına (HSP) bazı uzantılar ekler. A2DP (Gelişmiş Ses İletim Özelliği) - Stereo ses sinyallerinin iletimini sağlar. (Kalite HSP ve HFP için mono şifrelemeden çok daha iyidir). Kulaklıklı mikrofon setinin telefonla uyumluluğunu belirleyin.

Bunlar arasında, HFP formatlı Bluetooth kulaklık cep telefonu işlevini daha iyi destekler ve tüketici aynı anda tekrar arama, arama bekletme ve arama reddetme gibi ahizesiz seçenek fonksiyonlarını ayarlamak için cep telefonunu aynı anda çalıştırabilir. Örneğin, Nokia, Motorola, Sony Ericsson ve QCY gibi birkaç büyük üretici tarafından tanıtılan Bluetooth kulaklıklar çoğunlukla HFP formatı tarafından desteklenmektedir. Paite hem HFP'yi hem de HSP'yi destekliyor ve tüketiciler satın alırken özel dikkat göstermelidir.

Ayrıca, tüketiciler Bluetooth ürünlerini satın aldıklarında, genellikle Bluetooth teknolojisi sürümünü nasıl seçecekleriyle karşılaşırlar. Bluetooth sürümü, alınan sinyalin kalitesiyle ilgili olarak farklıdır. Yeni sürüm, gürültü girişiminin üstesinden gelme yeteneğinin altını çiziyor ve Bluetooth'un en son sürümlerinin tümü aşağı doğru olacak şekilde tasarlandı. Önceki tüm sürümlerle uyumlu, cihazın 2.0 sürümü ve sürüm 1.1 de serbestçe bağlanabilir, 3.0 uyumluluğu nispeten güçlüdür, nispeten olgun bir teknolojidir ve Bluetooth 4.0 da düşük sürümle uyumlu yüksek sürümdür ve pil ömrü teknik ipuçları nedeniyle de, tüketiciler satın alırken fiyatları ve talebi ölçmelidir.

微信截图_20191016171320

Bluetooth kulaklık kullanım mesafesi: yalnızca kulaklık setine bağlı değildir

 

Bluetooth kulaklığın diğer bir önemli noktası, Bluetooth sürümünden bağımsız olan ve Bluetooth teknolojisi PowerClass'a bağlı olan iletim mesafesidir. Çoğu cep telefonu ve mobil cihaz, 10 metre standart iletim mesafesine sahip PowerClass2 kullanır. Yükseltilmiş PowerClass1, iletim mesafesini 100 metreye çıkarır. Her iki versiyon da A2DP stereo iletim protokolünü desteklemektedir ve stereo kulaklıklarla birbirine bağlanabilir. Genel olarak, cep telefonu ile Bluetooth kulaklık arasındaki mesafe fazla değildir. Ortada büyük bir engel yoksa, iletim kalitesi 7 metre içinde çok iyidir ve kesme noktası 8 metreden daha fazla görünecektir! 10 metreden fazla Bluetooth cihazları arasındaki bağlantı kopacak.

Kullanım hissine göre, cep telefonu ile Bluetooth kulaklık arasındaki mesafe aramanın gürültüsüyle orantılıdır; Buna ek olarak, stereo Bluetooth kulaklığı kullanarak müzik dinlerken, cep telefonundan çok uzakta olmayın, aksi takdirde kesintili olabilir. Bluetooth kulaklıklarını herhangi bir zamanda kulaklarına takan birçok tüketici vardır, bu nedenle stil temel koşul olur; Her bir kişinin kulağının farklı bir şekli vardır, kullanıcının satın almadan önce kullanım rahatlığını denemesi ve sonra satın almaya karar vermesi gerekir; gözlük takan kişiye Bluetooth kulaklığın kulaklıklarının birçoğunun tapınaklarla çelişmemesine dikkat edilmelidir.

 

主图7